A-kniha Bruno Marion - Chaos

26. září 2018 v 14:42 | Eleanor |  Čtenářský deník
Audiokniha je sponzorským darem od Audioteka.cz

Filosofové, intelektuálové a všichni, kteří rádi dumáte a přemítáte nad nesmrtelností chrousta - pozor! Právě vychází formou audioknihy Chaos - Praktický průvodce od světoznámého vizionáře Bruna Mariona. Vyjasní vám svůj osobitý pohled na svět. Zodpoví vám, proč povodeň v Thajsku ovlivní cenu harddisků u nás. Objasní, proč stále více lidí duševními chorobami a pocitem vyhoření. Za posledních sto let udělalo lidstvo doslova skok kupředu. Jak se v tomto novém světě zorientovat.


Marionova teorie chaosu vychází z předpokladu, že kdysi lineární svět se změnil ve svět fraktální. Tedy chaotický. Tuto proměnu autor dokazuje na základě pestrého množství příkladů od běžného života konkrétních jedinců až po vývoj politického systému a nadnárodních korporací. Předkládá možnosti, jak v tomto novém světě lépe žít a dosáhnout spokojenosti. V rámci fraktální teorie také komparuje pohled Východu a Západu. Staví proti sobě dualitu a monitu. Nedrží se však pouze současnosti. Směle se vydává i do historie, aby ještě upevnil základy své teorie. Poukazuje na středověkou revoluci, kdy se z času cyklického stal čas lineární. Za tyto změny staví další revoluci, kterou procházíme dnes a opět se tak vrací k fraktální teorii.

Pokud čekáte životního guru typu Ruiz či Coelho, budete zklamaní. Bruno Marion jde více do hloubky a zabývá se světem komplexně, nikoli jen zaostřeně na jedince. Samozřejmě si z jeho tezí vezme poučení i jednotlivec, ale bude ho to stát větší úsilí než v případě dalších motivátorů, kteří se soustřední na masy nikoli na vysokoškolsky vzdělanou veřejnost. Bruno Marion je odborník na slovo vzatý a v tom se odráží i volba jazyka. Používá odborné termíny, které se snaží vysvětlit, na druhou stranu ne vždy se to daří a některé považuje za samozřejmé, ačkoli se v běžném jazyce nevyskytují. Nelze tuto knihu doporučit každému, ovšem pokud máte rádi hutnější literaturu pohlížející z různých stran na současný svět, bude to pravé pro vás.

Audiokniha má šest hodin. To se může zdát málo, ale rozhodně se nejedná o jednozátahovku do auta či do MHD. Na některé pasáže se vyplatí udělat si pauzu a pustit si je opakovaně. David Viktora a tvůrci si náročnost textu zjevně uvědomovali, protože je čten pomalu, srozumitelně a s důrazy na místech, které to vyžadují. Znělý hlas pana Viktory byl opět vybrán na jedničku a skvěle se hodí pro čtení této knihy.

Obal audioknihy je jednoduchý a prostý. Kapradí, které je známé svou fraktální strukturou. Mohl by být vůbec obal výstižnější?
Audioknihu nelze doporučit široké veřejnosti. Není to zrovna lehké čtení, ale pokud máte rádi výzvy či obtížnější texty, které vás donutí zamyslet se nad sebou nebo nad uspořádáním světa, je tou pravou volbou pro vás.

Bruno Marion
Jinak také nazývaný "Futuristický mnich", je francouzský spisovatel a vizionář. Posledních třicet let strávil cestováním po světě - setkával se s chudinou v Indii i těmi nejmocnějšími lidmi světa. Přitom zvládá prostudovat sto knižních titulů ročně, čímž se opět rozšiřují jeho globální znalosti. Ačkoli v českém prostředí není jeho jméno příliš známo, ve světě pořádá školení pro takové firmy jako je Nestlé, L'Oréal či Philips. Jeho přednášky pomáhají lidem pochopit současný stav světa, zorientovat se v něm a začít odznova. To vše díky novému pohled na svět, který zprostředkovává - chaos.

Chaos - Praktický průvodce
Bruno Marion
Interpret: David Viktora
Vydavatelství: Audiotéka, Bookmedia
Rok: 2018
Doporučená prodejní cena: 249 Kč

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MOE MOE | E-mail | Web | 27. září 2018 v 9:14 | Reagovat

Tohle vypadá dost zajímavě. Dám si do tůdů listu :-).

2 Clementjaf Clementjaf | E-mail | Web | 16. prosince 2018 v 20:08 | Reagovat

Porn photo of my ex here => https://vk.cc/8OGwS5

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama