Carnegie: Jak se zbavit starosti a začít žít

12. května 2018 v 21:32 | Eleanor |  Čtenářský deník
Dale Carnegie (1888-1955) je dodnes aktuálním motivátorem a rádcem, v jehož knihách si něco najde každý. Zároveň ho lze, ať už přímo či nepřímo, považovat za otce módy knih alá toltécká učení, pravd mnicha bez Ferrari i původního kuchaře, co uvařil polévku pro duši. Najdete v jeho knihách vše, co je dnes tak populární opakovat v různých podobách.

Jeho dílo však má v sobě stále něco serióznějšího. Neopírá se o mýty, ani transcendenci, byť důležitostí víry se též zmiňuje, nicméně vše v kontextu s odkazy na dobové odborníky a jejich díla. V těchto dílech si následně jeho tvrzení můžete ověřit a prohloubit své znalosti o problematice, kterou podává vždy jen povrchně.

Pokud se zaměříme na knihu konkrétně, je rozdělena tematicky do kapitol, které vás provedou programem zbavení se starostí krok po krůčku. Na základě zkušeností jednotlivců uvidíte, že nejste sami, kdo se topí ve starostech a že podobné problémy mělo mnoho lidí před vámi. Autor vždy představí i jejich způsob, jak se s problémem vyrovnali a nepřímo vám tím ukáže cestu. Konečně, když to dokázal on/ona, proč byste to nedokázali i vy? Jedinou podmínkou je opravdu chtít. Na konci každé kapitoly je pak shrnutí, které vám pomůže si lépe zažít, co jste se právě dozvěděli.

Suma sumárum: Vzhledem ke stáří autora a době jeho působení je snadné propadnou předsudkům typu: "To už dnes nebude aktuální." "Co může vědět o problémech 21. Století." apod. Jakmile se vám však jeho kniha dostane jednou do ruky a vy začnete číst, uvědomíte si, že jeho "pravdy" jsou nadčasové.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 14. května 2018 v 17:17 | Reagovat

Je to prostě otec životních poradců a koučů. Nebo i děda. :D
Co máš, kým jsi, kde jsi, co děláš - nic z toho neovlivňuje to, jestli jsi šťastný nebo nešťastný. Záleží na jediném: na co myslíš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama