Darwinovy ceny

7. ledna 2018 v 20:28 | Eleanor |  Čtenářský deník
Napadlo by vás svářet kanistr s benzínem? Řekli byste, že je dobrý nápad najíždět na zamrzlé jezero traktorem, když už předtím jste tam utopili tátovo auto i sousedovic jeep? Jde vám hlava kolem z toho, jak hloupí lidé někdy dokážou být a přitom se nemůžete přestat smát jejich lapáliím? Pak si nenechte ujít Darwinovy ceny!


Darwinova cena (většinou udělená in memoriam) je ocenění lidem, kteří se dle Darwinovy evoluční teorie sprovodili ze světa velice hloupým způsobem. Vylepšili tak genofond lidstva tím, že ho ochudili o své geny. Samozřejmě, jak sarkasticky dodává autorka této ceny, pokud se nestihli rozmnožit již předtím.

Americká bioložka Wendy Northcutt patří mezi jedince, které nepřestane překvapovat a zároveň bavit lidská hloupost. Od roku 1993 tedy sbírá různé (ne)skutečné příběhy o lidech, kterým zřejmě chybělo více než jedno kolečko. Nasbíraný materiál posléze začala publikovat na webu: Darwinovy ceny. Možná vám to přijde zvláštní, ale abyste získali tuto cenu, musíte splnit hned několik podmínek:
  • · nesmíte se reprodukovat (tedy pokud není vás případ opravdu jedinečný, pak je možné přivřít oči)
  • · musí dojít k výjimečnému selhání soudnosti
  • · z genofondu lidstva se musíte odstranit sami (takže pokud máte neobyčejně hloupého kamaráda, který zapříčiní vaši smrt, ale ne tu svoji - máte smůlu)
  • · událost musí být ověřitelná
V zobrazené knize je vybraných pár příběhů, které doplňují odborná vědecká vysvětlení různých zvláštních jevů - víte například, proč jsou květiny barevné? Jakou drogu užíváte každý den a naprosto legálně? (káva ani alkohol to nejsou!). Jednotlivé příběhy jsou přehledně řazeny dle prostředí, kde se udály a autorka vždy uvádí též data pro lepší důvěryhodnost a ověřitelnost. Pokud tedy milujete humor černější než černá, neváhejte a knihu si pořiďte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama