Jojo Moyesová - Život po tobě

30. prosince 2017 v 18:14 | Eleanor |  Čtenářský deník
Will přišel, překopal Louise život vzhůru nohama a zase odešel. Neptal se, prostě se rozhodl a Louisu zanechal samotnou. Pro Louisu se ale i za těch pár měsíců stal vším, stal se celým jejím světem, jejím životem. Co bude dál? Naučí se žít ve světě bez Willa nebo prožije zbývající roky sama s trpkými vzpomínkami? Pokračování knihy Než jsem tě poznala


Louisa Clarková strávila poslední měsíce svého života bez Willa hledáním. Za peníze z Willovy závěti se přestěhovala do Francie, přesně jak si přál. Poznala místa, která jí chtěl ukázat, ale Willa tam nenašla. Postupně ji dohnala samota a stesk po milovaném muži, takže opustila Paříž a přestěhovala se do Londýna. Koupila si zde byt, ale na vysokou se vrátit nedokázala. Zůstala přikovaná k potupné práci servírky až do dne, kdy její život málem skončil pádem ze střechy.

Následně se musí vrátit do domu k rodičům, postavit čelem vzpomínkám a hlavně… zkrotit Willovu dceru. Výsledek jeho mladické nerozvážnosti, který si Louisu najde a chce vědět o otci co nejvíce. Podaří se Louise ukázat Willově dceři její místo v životě? A najde i to své?

Pokud jste milovali první díl pro jeho romantickou a humornou stránku, kde Louisa byla optimistická mladá dáma, lehce ztřeštěná, ale plná života, pak vězte, že druhý díl je pravý opak. Louisa je ztracená, zlomená, a byť se občas sem tam vynoří nějaký ten střípek humorného sarkasmu, už to není ono. Vpád Willovy dcery do jejího života je pak velmi násilný až neuvěřitelný. Samotná melodramata okolo rozlítané divoké puberťačky se brzy stanou nudnými a vyčerpávajícími. Snad jen Louisin nový vztah dodává knize trochu šťávy, ovšem jen velmi málo.

Autorka je stále mistryní vykreslování emocí a mezilidských vztahů, bohužel tato kniha působí dojmem, že se snažila napsat pokračování, ale její snaha zaujmout a zapůsobit předčila lásku k psaní. Pokud jste zvědaví, jak se Louise žilo dál, pak po knize sáhněte. Nemohu vám však zaručit, že po přečtení nebudete zklamaní a říkat si, že by bylo lepší skončit u prvního dílu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dagmar Tomášková Dagmar Tomášková | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 19:16 | Reagovat

Četla jsem obě knihy.
"Než jsem tě poznala",je příběh, který mě velmi zaujal a který jsem přečetla jedním dechem. Musím ale souhlasit, že pokračování mě tolik nevtáhlo. Přesto určitě doporučuji.

2 Mrtvá Duše Mrtvá Duše | Web | 31. prosince 2017 v 14:55 | Reagovat

to vypadá dobře

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama