Život je sladký

22. září 2015 v 13:00 | Eleanor |  Deník
Každý jistě zná období, kdy je naprosto vyšťavený. Takové období jsem také měla. Topila jsem se v negativním přístupu mého otce, který mě tím nepřetržitě táhnul ke dnu. Člověk se pak chytá každého stébla, jen aby se neutopil. Bohužel, většinou vám v takových chvílích málokdo pomůže. Každý se radši stará o sebe... Proto je fajn zjistit, že když všichni odejdou, pár jedinců přijde a dokonce vám ten život pořádně osladí... :)


Dnes vše vyvrcholilo příjezdem mého drahého, který mi přivezl nepečený dort (recept zde). Nemám ráda suché piškotové dorty, po tomhle se tedy mohu utlouct. Je samý krém, ovoce a jen trošililinku těstíčka. Hned jsem snědla půlku (!) a svět byl rázem sladším místem pro život. Aby toho však nebylo málo, dostala jsem ještě karamelky. Opět balení dobrůtek, které miluji od dětství. Je fajn vědět, že na vás někdo myslí a záleží mu na vás.

Mnozí už tuší, ale patřím mezi lidi, kteří milují dobré jídlo. Je pravda, že pokud se podíváme na složení karamelek, je užití slova "dobrý" trochu mimo mísu, ale v obecném smyslu to sedí. :) S mou milovanou totiž rády chodíme řešit své splíny do Uga, což je prodejna freshů a zmrzlin z čerstvého ovoce. Pobočky mají tuším v různých obchodních domech. Takže jestli půjdete někdy na nákupy, neváhejte si něco dát. Je to dobré, sladké a zdravé! Osobně miluji spíše ovocné směsi, ale postupně se učím přecházet i na zeleninovou šťávu... :)

Dále rády navštěvujeme veganskou/vegetariánskou restauraci v Plzni, kde mají úplně luxusní bagety. Nicméně dobře tam i vaří, takže občas zajdeme i na rychlý oběd. Jídla tam jsou sice nezvyklá (koneckonců jsem odchována na masitých školních jídelnách), ale pro mne velmi chutná. Navíc mají různorodý výběr, kde si myslím, že si vybere každý. A aby se nezdálo, že mi tam život neudělají sladším, nenechte se mýlit. Sladkým mi ho dělají díky různým oříškovým směsím a sušenému ovoci.

Snad teď vypadám jako puritán, který nepozře nic nezdravého. Věřte nebo ne, s kamarádem jsem strávila už dost času v kavárně na nádraží a tam nepohrdnu ani klasickým českým koláčem, makový, tvarhový... nejsem vybíravá. ;)

Nicméně abych se jen nerozepisovala o jídle. To mi sice život dělá sladkým, ale opravdové barvy a sladkost mu dávají až přátelé. Jsem ráda, že mám takové skvělé lidi kolem sebe a tento článek má být poděkováním právě jim. Jsem ráda, že nepatřím mezi ty, kteří inspirovali Exupéryho k následujícímu citátu.

"Lidé už nemají čas, aby něco poznávali. Kupují u obchodníků věci úplně hotové. Ale poněvadž přátelé nejsou na prodej, nemají přátel." -Exupéry-

A pokud kolem sebe nemáte žádné lidi, o které se můžete opřít. Možná by stálo za to nad citátem zadumat ;)


Máte radší ovocné nebo zeleninové frashe?? Jaké druhy?

Jaký je váš oblíbený recept na veganské/vegetariánské jídlo?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama