Kája Pavukovič

16. září 2015 v 18:40 | Eleanor |  Deník
Arachnofobie "je psychické onemocnění řadící se mezi fobie, spočívá v panickém strachu z pavouků." (zdroj)

Ano, přesná definice mé osoby, když se do mé vědomé blízkosti dostane pavouk. V takovou chvíli jsem schopná hystericky utéct... odkudkoli a kamkoli. Prostě hlavně co nejdál. Pokud se pavouk objevil v nějaké místnosti, byla jsem schopná celou místnost uzavřít do karantény a velkoryse ji tomuto tvorovi přenechat. :) Jenže co má člověk dělat, když se jeden objeví přímo pod oknem v nohách vaší postele a není nikdo, kdo by ho dal pryč?

Zabít? Ano! Byť to nezní zrovna mírumilovně, rozhodla jsem se pro tuto volbu.
"Už si velká holka!" řekla jsem si. "Nepotřebuješ nikoho, aby za tebe řešil tvé problémy a tedy i své pavouky za sebe dokážeš zabít." Snadno se řekne, ale jak to udělat? :)

Konečně jsem se tedy odhodlala vzít pantofly a přiblížit na jeden metr k oknu. Sebrala jsem odvahu a přibližovala se blíž. Jen jsem se modlila, aby se pavouk nepohl... To by byla moje smrt. Když jsem byla nadosah rány pantoflí... Nedokázala jsem to. Asi jsem skrytý buddhista, ale při představě zabití živého tvora mi bylo zle. Ano, i když tím živým tvorem bylo to nejděsivější a nejštitivější stvoření pod sluncem...

Co však teď? Vzpomněla jsem si na své religionistické vzdělání. Proč lidé zavedli božstva? Protože děsivá bouřka i vítr působili daleko bezpečněji, když se změnili ve známého boha, kterého bylo možné nějak ovlivnit. Neznámé a bezmoc nahánějí strach, ale když člověk z neznámého udělá známé a ještě si najde způsob, jak to ovládat... Strach zmizí.

Ne, neudělala jsem pavoučkovi oltář a neobětovala mu hejno much, jen aby pod oknem zůstal (možná by to ale nebylo zase tak od věci). Nicméně dostal jméno Kája Pavukovič. Proč Kája? Protože rodičům v televizi zrovna zpíval Karel Gott. Proč Pavukovič? Protože to zní rusky a takto skvěle zapadne do mého rodného města.

Pavouci mě sice stále děsí, ale Kája je jen jeden. Jediné v co teď doufám je, že to není samička a nepřivede mi do pokoje hromadu mladých. To už by ani pojmenování nespasilo. Stala bych se migrantkou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 16. září 2015 v 20:42 | Reagovat

Chvilku jsem měla strach, že si Káju vážně zabila! To by bylo Pepíkovi jistě líto :D..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama