J. Gaarder: Sofiin svět

23. září 2015 v 13:21 | Eleanor |  Čtenářský deník
Máte hlavu plnou otázek? Milujete hodinové filosofické debaty? Rádi přemýšlíte, filosofie se vám líbí, ale děsí vás hromada jmen a různých myšlenek? Pak je tato kniha pro vás!

Kniha je koncipována jako román. Děj se odehrává ve dvou liniích a v obou jsou hlavní postavy desetileté dívky. Spolu s nimi si pomalu začneme pokládat základní filosofické otázky o bytí apod. Mladičká Sofie pak potkává starého filosofa, který ji pomalu provádí historií filosofie. Od Platóna až k Marxovi se dostaneme zábavným a hlavně přehledným způsobem. Základní filosofické myšlenky jsou vysvětlovány opravdu jasně a přehledně. Koneckonců, musí je pochopit zvídavá mladičká Sofie... Ta se zároveň doptává, takže si buďte jisti, že pokud vám z definic něco nebude jasné, určitě se na to Sofie zeptá ;)

Zkrátka krásný román pro naprosté laiky, kteří mají rádi dobrodružné příběhy, překvapivé konce a zároveň se chtějí dozvědět něco o filosofii.

Mě se kniha dostala do rukou v 18 letech, když jsem se rozhodla jít studovat filosofii na vysokou školu. Nicméně v té době jsem nenavštěvovala gympl, ale chodila na obchodní akademii. Kolik jsem toho věděla o filosofii? Prakticky nic... Tato kniha mi poskytla dobrý základ a pomohla mi i s přijímacími zkouškami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama