První dny kotěcí

17. června 2015 v 16:38 | Eleanor |  -> Kočičí svět...
V prvním příspěvků vám přiblížím, jak se k nám naše kóča dostala.

V květnu 2014 jsme s přítelem a jeho sestrou vyrazili na výlet na Kokořínsko. Ubytovaní jsme byli v penzionu, kde nás hned při příchodu přivítala černá kočka. Samozřejmě nám to nedalo, tak jsme ji podrbali. Majitelé penzionu i kočky nám hned nabídli, zda nechceme kotě. A to byla ta otázka! Hrozně jsem chtěla, byť racionální přítel mi vysvětlil, že to není úplně ideální nápad. Převáželi bychom ho daleko, nejsme na něj doma připravení... Ale znáte to, když si holka umane. No a pak nám dali malé černé chundelaté klubíčko... v krabici od Vodky...


Kotě bylo neposedné, hravé a zvědavé - zkrátka takový malý čertík, takže jsme ji pojmenovali Čertice. No posuďte sami, jak dovádělo v autě po cestě domů (rozostřenost fotek je působená kočičí hyperaktivitou).


Mnohé možná zarazí věk kotěte, že je 7. týdnů málo na odchod od matky. Informace v odborných publikacích i na internetu se značně různí. Nicméně druhý den jsme s ní byli u veterináře na odčervení a vyšetření, nic k jejíu věku neříkal. Ze začátku jsme ji sice ještě dokrmovali mlékem, ale granule už také uměla jíst... a hrozně rychle si zvykla, že když si mňoukne přiběhneme jako její kočíčí máma! :) Navíc, jak uvidíte dál, vše se naučila a socializovala se v kočičím společenství také dostatečně.

Nicméně v prvních týdnech bude vyžadovat neustálou péči, tak si dobře rozmyslete, zda si na kotě ještě chvíli nepočkat!

Co si myslíte vy, kdy je optimální, aby kotě odešlo od matky?? Jaká náhoda přinesla kočičího mazlíčka k vám do života??
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama